Zaloguj

Airbus z umową serwisową egipskich C295M

Airbus będzie realizować usługę wsparcia eksploatacji egipskiej floty samolotów C295M. Fot. Airbus

15 kwietnia koncern Airbus poinformował o podpisaniu umowy serwisowej na mocy której specjaliści europejskiego producenta będą serwisować flotę samolotów transportowych C295M należącą do Sił Powietrznych Egiptu.

Usługa ma obowiązywać przez okres pięciu lat. Egipt dysponuje 24 samoloty tego typu, co powoduje, że jest największym użytkownikiem samolotów rodziny C295. Pierwsze z nich trafiły do służby w 2011 roku. W ciągu lat sukcesywnie zwiększano ich liczbę - bazowy kontrakt obejmował trzy egzemplarze. Od samego początku Airbus realizował usługę wsparcia eksploatacji, co powoduje wysoki wskaźnik gotowości operacyjnej samolotów.

W ramach nowej umowy specjaliści producenta będą prowadzić usługę zarówno na terenie Egiptu oraz centrów serwisowych w Europie. W tym drugim przypadku są one ulokowane w Hiszpanii oraz Polsce (zakłady Airbusa w Warszawie).

Produkowany od 2001 roku lekki wielozadaniowy samolot Airbus C295 jest obecnie jednym z najpopularniejszych w segmencie. W bieżącym roku producent mógł pochwalić się zbudowaniem dwusetnego egzemplarza seryjnego, który trafi do Kanady. W bieżącym roku ma szanse znacznie powiększyć portfel zamówień programu - rząd Indii, po miesiącach analiz, zatwierdził projekt zakupu przynajmniej 56 egzemplarzy. Większość z nich powstanie na licencyjnej linii montażu ostatecznego w Indiach.

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Airbus z umową serwisową egipskich C295M”

  1. Z Hiszpanami z Airbusa widać dogadujemy się całkiem nieźle, może w oparciu o Airbus-Warszawa dało by się coś sensownego wynegocjować przy zakupie A-330MRTT.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc