Zaloguj

Airbus wspiera 8. Bazę Lotnictwa Transportowego

14 czerwca 8. Baza Lotnictwa Transportowego poinformowała o podpisaniu z Airbus Defence & Space umowy w sprawie szkolenia personelu oraz aktualizacji systemu wsparcia szkolenia MITS.

Powyższy kontrakt został zawarty 23 maja i ma wartość 428 tys. euro. W jej ramach zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem, co było związane z faktem, że jedynie Airbus Defence & Space może w pełni zrealizować zlecenie. Na jego mocy szkolenie teoretyczne na samolocie C-295M przejdzie pięciu drugich pilotów oraz dwóch techników pokładowych, czterech techników pokładowych przejdzie szkolenie w charakterze inspektora załadunku na samolocie C-295M, szkolenie odświeżające przejdzie czterech instruktorów symulatorowych. Dodatkowo producent zrealizuje także aktualizację oprogramowania systemu szkoleniowego MITS samolotu C-295M z wersji PO-02 do PO-04, co ma związek z modernizacją wyposażenia polskich C-295M.

8. Baza Lotnictwa Transportowego eksploatuje 16 samolotów C-295M, które były sukcesywnie kupowane od 2001 roku. Łącznie Airbus Defence & Space dostarczył 17 maszyn, jednak jedna uległa rozbiciu 23 stycznia 2008 w Mirosławcu. Wraz z nimi realizowano zakupy i dostawy sprzętu szkoleniowego. We wrześniu 2017 roku odebrano symulator lotu C-295M, który ma służyć do procesu szkolenia pilotów Sił Powietrznych.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc