Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Aeromixer 2018

20 marca br. w pomieszczeniach Stadionu Wrocławskiego zorganizowana została pierwsza edycja międzynarodowego spotkania producentów i inwestorów sektora lotniczego CIVIL & MILITARY AEROMIXER 2018 zorganizowanego przez Bosetti Global Consulting, Agencję Rozwoju Przemysłu, Dolnośląski Klaster Ekonomiczny, Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną i Włoską Izbę Handlowo-Przemysłową w Polsce. Sponsorem przedsięwzięcia był PKO Bank Polski.

Wydarzenie zgromadziło licznych partnerów z sektorów lotniczego i finansowego – krajowego i zagranicznego, w dużej mierze włoskiego, co nie dziwi biorąc pod uwagę, że patronatem poza polskim Ministerstwem Przedsiębiorczości i Wojewodą Ślądskim, objęły imprezę: Ministero della Difesa i Ambasada Włoch.

Część pierwsza Aeromixer 2018 była wspólna dla wszystkich i wygłoszono na niej serię wykładów. Na temat inwestowania w Polsce mówił wiceprezes Leonardo Company S. p. A. Marco Lupo; o kierunkach w rozwoju silników lotniczych pod kątem zwiększania ich efektywności mówił dyrektor generalny Pratt & Whitney Kalisz Sp. Z o.o. Wojciech Wasik; dyrektor techniczny PZL Mielec Sp. z o.o. Bogdan Ostrowski przedstawił z kolei koncepcję oszczędnego zarządzania, czystej i przyjaznej dla środowiska fabryki; a dyrektor Centrum Zaawansowanych systemów Produkcyjnych Edward Chlebus przybliżył temat nowego wymiaru procesów produkcyjnych w kontekście trwającej rewolucji technicznej 4.0.
Pozostała część imprezy została podzielona na panele dyskusyjne i spotkania biznesowe, bazujące m.in. na pomyśle „szybkich randek” (speed dating), czyli w ramach spotkań w ramach stołów rotacyjnych i spotkań dwustronnych, co ułatwiało nawiązanie relacji biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc