Zaloguj

AEC Skyline i Milrem Robotics łączą siły

Firmy Milrem Robotics i AEC Skyline podjęły współpracę w zakresie doskonalenia pojazdów bezzałogowych, głównie na rynek holenderski. Fot. Ministerstwo Obrony Królestwa Niderlandów/13. Lichte Brigade.

25 maja estońska firma Milrem Robotics poinformowała o podpisaniu porozumienia z holenderską firmą AEC Skyline. Miało do tego dojść kilka dni wcześniej.

Umowę podpisali przedstawiciele obydwu firm: Stef Have, dyrektor AEC Skyline Holding i Kuldara Väärsi, dyrektor generalny Milrem Robotics. Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez Milrem Robotics, porozumienie toruje drogę do współpracy w zakresie rozwoju i testowania produktów oraz ich oprogramowania w obszarze działalności prowadzonej przez obie firmy. AEC Skyline, producent m.in. elementów systemów łączności czy kontrolerów do urządzeń zdalnie sterowanych, będzie działać jako partner estońskiej firmy podczas produkcji i integracji bezzałogowych pojazdów lądowych THeMIS, RCV Type-C czy Multiscope. AEC Skyline będzie również współpracować z Ministerstwem Obrony Królestwa Niderlandów i z potencjalnymi odbiorcami cywilnymi z tego państwa podczas prac przy wyrobach Milrem Robotics. W ramach kooperacji w zakresie produktów dostarczonych holenderskim wojskom lądowym, partnerzy będą współpracować przy dostosowaniu rozwiązań Milrem Robotics do przyszłych wymagań stawianych przez użytkownika, w tym do pracy w ramach mieszanych zespołów załogowo-bezzałogowych (MUM-T). Wymagania te obejmują m.in. integrację pojazdów bezzałogowych z obserwacyjnymi BSP na uwięzi, nowymi czujnikami i typami rodzajami uzbrojenia. Firmy analizują także, w jaki sposób dane przekazywane przez BSP mogą być wykorzystywane przez algorytmy sztucznej inteligencji zastosowane w THeMIS-ie, a ich przedstawiciele wskazują m.in. możliwość ich wykorzystania podczas nawigacji.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc