Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Eksport Grupy PGZ wyraźnie w górę

9 stycznia Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. poinformowała, że w 2017 roku zanotowała wzrost eksportu o 43% (w stosunku do 2016 roku). Grupie udało się także podwoić wartość zidentyfikowanych projektów eksportowych, których obecnie na całym świecie prowadzi ponad 500.

Grupa PGZ sukcesywnie powiększa swój portfel zamówień eksportowych, nadrabiając stracone lata. Oprócz rynku krajowego i produkcji na rynki cywilne eksport jest jednym z trzech filarów gwarantujących Grupie stabilność finansową oraz środki na rozwój dla wszystkich wchodzących w skład PGZ spółek. Z swoimi produktami Grupa obecna jest dzisiaj na wszystkich kontynentach, prezentując bogate portfolio wyrobów i usług zarówno na największych imprezach branżowych, jak też na zamkniętych pokazach dla przedstawicieli Sił Zbrojnych państw sojuszniczych.

- Wynik, który udało się osiągnąć w roku 2017 jest niewątpliwie sukcesem, na który zapracowały wszystkie podmioty z Grupy. Należy oczywiście zaznaczyć, że nieoceniony wkład w wypracowany wynik wniosła pomoc Ministerstwa Obrony Narodowej, wspólnie z którym prezentowaliśmy się na wielu prestiżowych targach zbrojeniowych. Tak było między innymi w Azji oraz na Bliskim Wschodzie, które to regiony malują się dla nas jako najbardziej perspektywiczne rynki w ciągu najbliższych kilku lat. Nie możemy jednak spoczywać na laurach – z powodu zaszłości z minionych lat na wielu chłonnych rynkach, jak Malezja czy Indie opinia o polskim przemyśle obronnym niestety nie jest obecnie najlepsza. To kolejne stające przed nami wyzwanie i wierzę, że prowadzone przez nas już dzisiaj działania nakierowane na poprawę tego stanu rzeczy już wkrótce przyniosą widoczne i wymierne rezultaty – powiedział Maciej Lew-Mirski, członek zarządu PGZ S.A.

Portfel zamówień eksportowych Grupy PGZ systematycznie rośnie. W 2016 udało się zrealizować eksport za blisko 560 milionów złotych oraz zabezpieczyć kontrakty na łączną sumę ponad 860 milionów. Rok 2017 przyniósł już blisko 798 milionów złotych ze zrealizowanych umów oraz 1 250 milionów z zabezpieczonych porozumień. W ciągu dwóch lat Grupie udało się podwoić zarówno ilość, jak i wartość wartość zidentyfikowanych projektów eksportowych. Obecnie PGZ prowadzi ponad 500 projektów eksportowych o łącznej wartości ok. 50 miliardów złotych. Są wśród nich zarówno porozumienia na kompletne systemy uzbrojenia, takie jak armatohaubice „Krab” czy karabinki MSBS „Grot”, ale także pakiety modernizacyjne dla wyposażenia proweniencji wschodniej czy też udział
w łańcuchach dostaw międzynarodowych potentatów w sektorze bezpieczeństwa.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Eksport Grupy PGZ wyraźnie w górę”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc