Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

500 godzin nalotu Task Force Air White Eagle

Włoskie Eurofightery stacjonujące w Malborku wykonały już 23 alarmowe starty. Łącznie kontyngent wylatał ponad 500 godzin. Fot. Łukasz Pacholski

25 listopada Siły Powietrzne Włoch poinformowały, że stacjonujące w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku wielozadaniowe samoloty bojowe Eurofighter działające w ramach kontyngentu Task Force Air White Eagle przekroczyły nalot 500 godzin.

Szczegóły przekroczenia powyższej granicy nie są znane. Wiadomo, że włoskie Eurofightery realizują zarówno loty treningowe oraz alarmowe starty związane z obecnością niezidentyfikowanych samolotów w strefie odpowiedzialności – w ciągu czterech miesięcy odnotowano dotychczas 23 alarmowych startów, które były związane z działalnością nad obszarem Morza Bałtyckiego rosyjskiego lotnictwa wojskowego. Co należy podkreślić, kontyngent ma zakończyć działania 1 grudnia bieżącego roku – nieoficjalnie, wkrótce do Malborka ma trafić personel i sprzęt kolejnego państwa NATO.

Jak wskazują Siły Powietrzne Włoch, cztery Eurofightery wykonujące loty z Malborka dysponują wskaźnikiem gotowości operacyjnej na poziomie 97%, co jest doskonałym wskaźnikiem, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę tempo działań. Dodatkowo to pierwsza okazja do tak długiej obecności samolotów Eurofighter w Polsce. Co należy podkreślić, od 1 grudnia kolejny kontyngent włoskiego lotnictwa wojskowego, obejmującego Eurofightery, rozpocznie swoją działalność operacyjną w Rumunii, gdzie będą wspierać sojuszników na południowej flance NATO.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc