Zaloguj

3,5 miliona euro na zakup drutu kolczastego

W ramach pilnej potrzeby związanej z sytuacją na granicy z Białorusią, 3. Regionalna Baza Logistyczna zamówiła kolejną partię drutu ostrzowego typu Concertina. Fot. Dowództwo Generalne RSZ

13 października 3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Metalzbyt-Hurt Sp. z o.o. w sprawie pilnego zakupu partii drutu ostrzowego typu Concertina. Powyższy asortyment jest potrzebny ze względu na dynamiczną sytuację na granicy z Białorusią.

Umowa z firmą Metalzbyt-Hurt Sp. z o.o. została podpisana 30 września i ma wartość 3,5 mln EUR netto. Zakup został zrealizowany poprzez zastosowanie procedury udzielenia zamówienia bez wcześniejszego upublicznienia. Ma to związek właśnie z dynamiczną sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie pododdziały Wojska Polskiego wspierają Straż Graniczną w zabezpieczeniu terytorium Polski przed nielegalnymi emigrantami, dla których Białoruś jest punktem przerzutowym przed dotarciem do Unii Europejskiej. Zamawiający nie upublicznił szczegółów zamówienia.

Potrzeba pilnego zakupu partii drutu ostrzowego typu Concertina wynikała z faktu, że pierwotny wykonawca nie mógł zrealizować zamówienia ze względu na awarię sprzętu produkującego. To z kolei spowodowało poszukiwanie innych dostawców - zapytania ofertowe skierowano do podmiotów, które w przeszłości (w sposób rzetelny i terminowy) realizowały dostawy tego typu asortymentu. Spośród nich jedynie Metalzbyt-Hurt Sp. z o.o. zadeklarowała możliwość realizacji dostawy zgodnie z warunkami 3. Regionalnej Bazy Logistycznej. To z kolei otworzyło drogę do podpisania umowy.

Obecnie na granicy polsko-białoruskiej stawiany jest płot wykonany ze zwojów drutu ostrzowego. W niedalekiej przyszłości ma on zostać zastąpiony przez nową konstrukcję murowaną.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “3,5 miliona euro na zakup drutu kolczastego”

  1. Solidne ogrodzenie na granicy z Białorusią i Kaliningradem to powinien być jeden z filarów naszego wspólnego bezpieczeństwa a instytucje Unii Europejskiej powinny wesprzeć finansowo ochronę tychże granic bo to także wschodnie granice samej wspólnoty europejskiej.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc