Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

100 mln USD na serwis samolotów F-5E/F Tiger II

Fot. US Navy

31 stycznia Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z firmą PAE Aviation and Technical Services LLC w sprawie realizacji usługi serwisu odrzutowych samolotów Northrop F-5E/F Tiger II eksploatowanych przez lotnictwo morskie Stanów Zjednoczonych.

Wartość umowy wynosi 100 mln USD i ma zostać zrealizowana do marca 2024 roku. W momencie podpisania nie uruchomiono finansowania, poszczególne prace będą finansowane w ramach osobnych zleceń. Prace będą prowadzone na terenie baz lotniczych Yuma (Arizona), Key West (Floryda), Beaufort (Południowa Karolina) oraz Nowy Orlean (Luizjana). Specjaliści PAE Aviation and Technical Services LLC mają realizować przeglądy okresowe oraz przeglądy główne samolotów, które są wykorzystywane w jednostkach agresorów symulujących maszyny potencjalnych przeciwników.

Flota samolotów F-5E/F Tiger II jest intensywnie eksploatowana przez lotnictwo morskie Stanów Zjednoczonych. Z tego też względu Departament Obrony sukcesywnie skupuje używane maszyny tego typu dostępne na rynku. M.in. w ostatnich latach udało się zakupić 22 egzemplarze używane przez Szwajcarię – zostaną przebudowane i zmodernizowane przez firmę Tactical Air Support Inc. i trafią do linii do czerwca 2027 roku.

Obecnie w linii znajduje się około 31 samolotów F-5E/F Tiger II, które są wykorzystywane przez jednostki agresorów stacjonujące w bazach Yuma (VMFT-401), Key West (VFC-11) oraz Fallon (VFC-13).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc