Zaloguj

1 mld złotych na usługę transportu morskiego

18 grudnia 2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o podpisaniu umów na realizację usługi cywilnego transportu morskiego na rzecz Sił Zbrojnych.

Przetarg na realizację usługi ogłoszono w lutym 2018 roku. Wojsko poszukiwało dostawcy usług transportu morskiego w obszarze Unii Europejskiej oraz poza obszarem wspólnoty. Kontrakt ma obowiązywać przez okres siedmiu lat. Ostatecznie do walki o powyższe zamówienia przystąpili dwaj oferenci, spośród których zdecydowano się na zawarcie umowy z jednym z nich.

Realizatorem usług, z obu zadaniach, zostało konsorcjum Kuehne + Nagel Sp. z o.o. wraz z DSV Air&Sea Sp. z o.o.. W każdym z zadań umowa ma całkowitą i maksymalną wartość 512 mln złotych bez VAT.

W ramach zamówienia wojsko poszukiwało usługodawcy zdolnego do realizacji przewozu ładunków tocznych na statku o linii załadowczej do 5000 metrów na odległość do 6000 mil morskich i 10000 mil morskich, a także kontenerów na takich samych odległościach. Dodatkowo usługodawca ma zapewnić na pokładach statków przestrzeni socjalnej i zakwaterowania dla konwoju składającego się dla grupy do 10 żołnierzy.

W ostatnich miesiącach transport morski został wykorzystany do przerzutu sprzętu do Norwegii, gdzie Wojsko Polskie brało udział w ćwiczeniach Trident Juncture.

(ŁP) Foto: Inspektorat Wsparcia
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “1 mld złotych na usługę transportu morskiego”

  1. Szkoda że polski armator nie będzie świadczył transportu dla naszej armii a tak właśnie powinno być a setki milionów zostałyby w naszej gospodarce a do tego niezależność od zagranicznych firm

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc