Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Saab z zamówieniem na rozszerzenie systemu symulacji laserowej GAMER dla Czech

Saab otrzymał zlecenie ze strony Ministerstwa Obrony Republiki Czeskiej na rozbudowę eksploatowanego zestawu laserowych symulatorów strzelań GAMER. Dostawy nowego systemu rozpoczną się pod koniec 2019 r. i będą kontynuowane w 2020 r. Wartość zamówienia wynosi 108 MSEK.

Dzięki nowemu, ulepszonemu systemowi szkolenia taktycznego (TSS), czeska armia i żandarmeria wojskowa otrzymają szereg dodatkowych funkcjonalności i możliwości w ramach używanego przez nich wariantu wzmocnionej kompanii "Company Plus". Zamówienie obejmuje modernizację istniejącego systemu, rozszerzenie zdolności szkoleniowych dla żołnierzy piechoty, zestawy pojazdowe, które odzwierciedlają balistykę i rzeczywisty czas lotu pocisków, a także rozwiązania w zakresie szkolenia w terenie miejskim.

“System Saab, zapewniający wysoki realizm symulacji, pozwoli czeskiej armii zwiększyć jej możliwości operacyjne i dołączyć do rodziny narodów posiadających interoperacyjne systemy szkoleniowe, obejmujące wszystkie funkcje pola walki”, wyjaśnia Åsa Thegström, Szefowa Działu Szkolenia i Symulacji, Saab Dynamics.

Czeska armia nabyła pierwszy system GAMER w 2011 r. na potrzeby szkolenia załóg BWP Pandur. W 2016 r. dokonała aktualizacji w zakresie interoperacyjności kodu laserowego (U-LEIS). Dzięki nowemu rozszerzeniu armia czeska posiada system, który spełnia jej potrzeby szkoleniowe.

„Saab i Czeskie Siły Zbrojne łączą długotrwałe relacje. Zamówienie to stanowi ważne rozszerzenie systemu zakupionego przez czeską armię w 2011 r. Podkreśla także wysokie zaufanie i zadowolenia klienta dotyczące taktycznego systemu szkoleniowego dostarczonego przez Saab”, mówi Krasimira Stoyanova, Szefowa Saab na Region Europy Centralnej i Wschodniej.

Symulatory laserowe Saaba są używane m.in. przez brytyjskie, niemieckie, szwedzkie, norweskie, holenderskie i amerykańskie siły zbrojne. W Polsce użytkownikiem systemu GAMER jest Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki, która wykorzystuje go do szkolenia przyszłych oficerów SZ RP oraz zabezpieczenia ćwiczeń Wojsk Lądowych, WOT i sojuszniczych. System jest standardowym stosowanym w NATO symulatorem taktycznym i do szkolenia strzeleckiego dla pojazdów opancerzonych i broni przeciwpancernej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc