Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Porozumienie Akademii Sztuki Wojennej i GRUPY WB

3 lipca 2020 roku GRUPA WB podpisała z Akademią Sztuki Wojennej (ASzWoj) w Warszawie porozumienie o współpracy naukowej. Uroczystość miała miejsce w Sali Tradycji w siedzibie uczelni. Sygnatariuszami umowy byli prorektor ds. wojskowych płk dr hab. inż. Dariusz Majchrzak i prezes Grupy WB Piotr Wojciechowski.

„Kooperacja GRUPY WB i Akademii Sztuki Wojennej między innymi ma doprowadzić do powołania wspólnych zespołów zadaniowych do realizacji projektów badawczych. Umożliwi wspólne organizowanie oraz wzajemny udział w konferencjach, sympozjach i seminariach naukowych” oświadczył prorektor ds. wojskowych ASzWoj płk dr hab. inż. Dariusz Majchrzak.

Celem współpracy między głównym polskim producentem i dostawcą zintegrowanych systemów zarządzania walką dla Sił Zbrojnych RP a wyższą uczelnią kształcącą kadry wojskowe jest ustalenie oraz określenie wzajemnych i trwałych relacji w zakresie wspólnego prowadzenia badań naukowych.

„Dzisiejsze porozumienie otwiera drogę do jeszcze bliższej współpracy między przemysłem a Akademią. Umowa pozwoli jeszcze lepiej rozwijać nasze kompetencje i uczyć się od siebie nawzajem, czerpiąc z wiedzy i doświadczeń naszych zespołów”, powiedział Piotr Wojciechowski po podpisaniu umowy.

Współpraca zakłada wspólne prowadzenie badań naukowych w obszarach systemów wsparcia dowodzenia, kierowania ogniem i rozpoznania, w tym w zakresie rozwoju systemu TOPAZ i realizacji prób w ramach Artillery Systems Cooperation Activities (ASCA).

Akademia Sztuki Wojennej i GRUPA WB będą promowały swoje wieloletnie tradycje i dorobek w zakresie działalności naukowo-badawczej i innowacyjnej, podnosiły kwalifikację pracowników oraz prowadziły szkolenia, konsultacje i analizy w zakresie systemów wsparcia dowodzenia.

„Podpisane porozumienie pomoże w działalności naukowo-technicznej, zwiększy innowacyjność polskiego przemysłu, będzie wspierało i propagowało edukację w obszarze systemów wsparcia dowodzenia, kierowania ogniem i rozpoznania”, dodał prorektor ds. wojskowych Akademii Sztuki Wojennej.

Elementem umowy jest wspólne organizowanie i wzajemny udział w konferencjach, seminariach i sympozjach naukowych, powoływanie wspólnych zespołów zadaniowych, zamieszczanie wspólnych publikacji w krajowych i międzynarodowych periodykach naukowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc