Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej i gdyńskiego Centrum Techniki Morskiej zacieśniają współpracę w zakresie badań, projektowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań obronnych

W poniedziałek 12 lutego 2018 r. w siedzibie Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej (CTM) w Gdyni, odbyło się spotkanie sygnatariuszy umowy o współpracy zawartej pod koniec 2017 roku pomiędzy Wydziałem Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, a wchodzącym w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) CTM.

Podczas spotkania przedstawiciele obu instytucji omówili szczegóły wspólnej realizacji projektów badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych w obszarze obronności.

Na wspomnianym spotkaniu obecni byli zarówno przedstawiciele Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, reprezentowanej przez jej dziekana dr. hab. inż. Sławomira Hausmana i dr. inż. Piotra Korbela, jak i przedstawiciele CTM, z prezesem zarządu dr inż. Andrzejem Kilianem oraz wiceprezes Joanną Sztiller, na czele. Pierwsze z cyklu zaplanowanych spotkań było efektem zainicjowanej pod koniec zeszłego roku kooperacji, której głównym celem jest podjęcie współpracy partnerskiej w obszarze badań, projektowania oraz wdrażania rozwiązań technologicznych, ze szczególnym naciskiem na obszar obronności.

– Jesteśmy jednym z największych tego rodzaju wydziałów w Polsce. Nasz potencjał naukowy jest nie tylko znaczący, ale także wielodyscyplinowy. Nasi absolwenci i byli pracownicy są chętnie zatrudniani na całym świecie w największych korporacjach i centrach badawczych. Dlaczego nie mielibyśmy działać w większym stopniu na rzecz polskiej gospodarki i obronności? Jestem przekonany, że współpraca Wydziału z Centrum Techniki Morskiej w obszarze badań dotyczących technologii wojskowych okaże się obustronnie korzystna. – stwierdził dr hab. inż. Sławomir Hausman, dziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki  i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

– Nawiązanie współpracy z tak renomowaną  jednostką naukowo-dydaktyczną Politechniki Łódzkiej, wpisuje się w działania strategiczne CTM, mające na celu zwiększenie efektów materialnych działalności naukowo-badawczej na rzecz realizacji projektów obronnych – stwierdził prezes zarządu CTM dr inż. Andrzej Kilian.

– Jesteśmy  usatysfakcjonowani, że zyskaliśmy kolejnego ważnego partnera w realizacji projektów badawczo-rozwojowych, co z pewnością przełoży się na obopólne zwiększenie osiągnięć badawczych, potencjału naszych jednostek oraz efektów naszej wspólnej działalności – dodała wiceprezes Joanna Sztiller.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc