Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Mustang (znów) w koszu

12 marca Inspektorat Uzbrojenia poinformował o unieważnieniu postępowania przetargowego w sprawie zakupu dla Wojska Polskiego samochodów ciężarowo-osobowych wysokiej mobilności – była to kolejna próba pozyskania nowych pojazdów.

Powodem tego kroku był fakt, że do ostatecznego terminu (8 marca), do zamawiającego nie wpłynęła żadna oferta niepodlegająca odrzuceniu. Przetarg został ogłoszony 14 sierpnia 2018 roku, a do 28 września zbierano zgłoszenia podmiotów zainteresowanych udziałem – wówczas okazało się, że do postępowania zgłosiło się jedenastu (potencjalnych) wykonawców.

Według planów, w latach 2019-2022, zamierzano zakupić 900 samochodów, w tym 41 w wersji opancerzonej, a poza tym deklarowano możliwość rozszerzenia zamówienia o kolejnych 812 nieopancerzonych samochodów. Obok ceny innymi kryteriami miała być gwarancja, prześwit, masowy wskaźnik mocy oraz zaoferowanie pojazdu jednobryłowego.

Była to kolejna próba zakupu nowych samochodów ciężarowo-osobowych wysokiej mobilności dla Wojska Polskiego. Pierwszą z nich uruchomiono w 2015roku i unieważniono w 2017, wówczas jedyna oferta konsorcjum polskich firm przekraczała zakładany budżet. W latach 2017-18 próbowano kolejny raz, ponownie oferta jedynego oferenta przekraczała budżet.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Mustang (znów) w koszu”

  1. Nieudactwo, lekceważenie potrzeb obronnych to znaczek firmowy Instytutu Uzbrojenia. Tak naprawdę to prowadzą otwartą dywersję polskiej armii. Wywalić ich wszystkich!

    1. Zgadzam się, a moim zdaniem już dawno powinna działać jedna sprawna Agencja Uzbrojenia a to żeby w Polsce masowo nie produkowano wojskowych samochodów dla niezależności sprzętowej, serwisowej i ujednolicenia pojazdów w naszych służbach to też skandal. Przecież mogłoby się wesprzeć wreszcie naszą gospodarkę i polskie podmioty np.AMZ Kutno. Trzeba porządnych decyzji i finansowania oraz ścisłej współpracy wojsko-przemysł-Mon oraz odpowiedzialności za kraj.

  2. Wygląda na to, że w WP decyzyjny jest wyłącznie Minister. Czyli podobnie jak z pistoletami on powinien podjąć decyzję.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc